Projekt realizujeme s finančnou podporou:

Halové Majstrovstvá Bratislavy 2019
 
Viac o super výkonoch našich detí nájdete v článku.

Čokoládová tretra 2018 - Superfinále Ostrava
       

Dominik v československom finále tretí!

Len 48 z celkovo 14 000 súťažiacich detí z Čiech, Polska a Slovenska si vybojovalo právo štartu na medzinárodnom SUPERFINÁLE Čokoládovej Tretry v Ostrave.
Čokoládová Tretra – Superfinále, unikátny atletický projekt pre šprintérske talenty. Svoje vyvrcholenie mal 13.júna počas hlavného programu ostravskej Zlatej Tretry IAAF World Challenge.
A slovenské deti ukázali výsledky, ktoré by im mohli starší slovenskí atléti závidieť. V konkurencii, predovšetkým českých rovesníkov, získali 7 z 18 medailových miest, z toho dve prvenstvá, dve druhé , tri tretie a k tomu pridali dve štvrté miesta. Desať z dvanástich štartujúcich malých slovenských šprintérov v ostravskom kotli dobehlo do piateho miesta.

SUPERTROFEJ
40 cm vysokú trofej – čokoládovú tretru, ktoré je napodobeninou kryštálovej trofeje pre najlepších seniorov, získali Paťka Bieliková zo Žiaru nad Hronom v behu na 100m a Samuel Nduka z Nitry na 300m. Len o 6 stotín sekundy uniklo víťazstvo na 100m chlapcov sedemročnému Alexovi Matejovi z ŠK Jablonica, za ktorým finišoval na bronzovom mieste Dominik Michalko z AK Run For Fun Petržalka! Gratulujeme Dominik!

Čokoládová tretra 2018 - Finále

Majstrovstvá Bratislavy mladších a najmladších žiakov 2018
Cez víkend 12.5.2018 sa uskutočnili na štadióne Mladá garda majstrovské súťaže pre našich najmenších a musíme ich pochváliť, lebo boli veľmi úspešní. Majstrovský titul sa nám ešte neušiel, ale získali sme spolu 7 medailí, za čo im patrí veľká gratulácia a hlavne poďakovanie aj rodičom, že krásnu slnečnú sobotu strávili na štadióne.

A tu sú naši najúspešnejší:
2.m - Laurinka Ďuráková skok do diaľky
2.m - Jurko Kratochvíl 1000m
3.m - Miška Fornadeľová 600m
3.m - Jakubko Hladík 1000m
3.m - Matúško Čambalík 60m
3.m - Matúško Čambalík 600m
3.m - Patrik Repka 60m

Čokoládová tretra 2018

Bavme deti športom 2017

KOREŠPONDENČNÁ SÚŤAŽ 2017

SAZ vypísal projekt Detská atletika, do ktorého sa zapájajú aj deti z nášho klubu. Súťaž prebieha každý mesiac od februára do novembra, s výnimkou letných mesiacov júl a august (spolu 8 kôl).

Každý mesiac deti absolvujú disciplínu vypísanú SAZ, výsledky spätne pošleme na zväz, ktorý ich vyhodnotí aj mesačne, aj celoročne. Každé dieťa dostane medailu s nálepkou za absolvovanú disciplínu a tie najšikovnejšie budú na konci súťaže vyhodnotené v rámci Slovenska.

V prvom februárovom kole (skok do diaľky z miesta) sa na delenom 2.-3. mieste umiestnili v najmladšej vekovej kategórii Ronald Káňa a Dominik Michalko.

V druhom marcovom kole (hod plnou loptou) bol z nášho klubu najlepší Dominik Michalko, v kategórii „mikroprípravka“ hodom dlhým 6,60m obsadil delené 3. miesto.

V treťom aprílovom kole (člnkový beh) sa Dominik ešte vylepšil a skončil na krásnom delenom 2 mieste. V tejto kategórii, pre nás najúspešnejšej, obsadil Adamko Petrík 4. miesto a Rony Káňa 5. miesto.

Štvrté májové kolo Úspešne sme ukončili posledné predprázdninové kolo. Vytrvalostný beh s prenášaním loptičiek bol síce náročný, ale o to zaujímavejší. Po niekoľkých druhých a tretích miestach sa podarilo vyhrať v kategórii mikroprípravka Dominikovi Michalkovi a Adamko Peter sa umiestnil tesne za ním, na 2. mieste. V tej istej kategórii Barborka Víglaská obsadila 5 miesto. V kategórii miniprípravka Sandra Česneková bola piata a Marianka Káňová šiesta.