Začali sme v marci 2010. Ponúkame odborné vedenie bežeckého tréningu v rôznych formách, všetko v závislosti od Tvojich preferencií, cieľov, zdravotného stavu alebo fyzickej kondície. Pracujeme s úplnými začiatočníkmi, bežcami vyššieho veku, ľuďmi s nadváhou, ale aj s pravidelnými bežcami, ktorí chcú svoju prípravu posunúť na vyššiu úroveň.

Vďaka nášmu odbornému vedeniu môžeš očakávať zlepšenie celkového zdravotného stavu, väčšiu psychickú (a pracovnú) výkonnosť, odbúranie psychického stresu a dosiahnutie lepšej športovej výkonnosti. Je totiž dokázané, že primeraná fyzická aktivita, najmä vytrvalostného charakteru (napr. rekreačný beh) prispieva k posilneniu srdca (prevencia infarktu), k zníženiu hladiny zlého cholesterolu (pozitívny vplyv na vysoký krvný tlak), predchádzaniu vzniku obezity (predchádzanie a pomocná liečba počiatočných štádií cukrovky), spevňuje šľachy, kĺby, kosti (prevencia osteoporózy), posilňuje imunitný systém človeka, pomáha predchádzať civilizačným chorobám a v neposlednej miere zlepšuje aj mozgovú činnosť, duševnú pohodu a pracovnú výkonnosť.


REKREAČNÝ BEH, o. z. je dobrovoľná, nezisková organizácia, zameraná na prehlbovanie vzťahu detí, mládeže a dospelých k športovým aktivitám. Združuje najmä rekreačných športovcov, aktívnych registrovaných atlétov a ľudí s pozitívnym vzťahom k športu.

Občianske združenie REKREAČNÝ BEH začalo svoju aktívnu činnosť zameranú na prípravu rekreačných bežcov začiatkom roku 2010. Cieľom občianskeho združenia REKREAČNÝ BEH je vedenie Oddielu rekreačného behuAtletického oddielu a ich prostredníctvom poskytnúť svojim členom, deťom, mládeži a dospelým:

 

Organizujeme súťaže rekreačného behu, odborné prednášky súvisiace s činnosťou združenia pre verejnosť ako aj pre organizácie, ktoré majú záujem o zlepšenie zdravia a informovanosti o zdravom životnom štýle svojich zamestnancov.

Správna rada:

  • Ing. Ľubomír Hrčka - prezident
  • Ing. Štefan Mereš, tréner I. triedy, špecializácia atletika
  • Vladimír Duda, tréner I. triedy, špecializácia atletika