Čo môžete očakávať od našich trénerov?

Ďalej poradia:

 • ako často treba behať
 • koľko km
 • akou rýchlosťou
 • aké typy tréningov a kedy absolvovať (intervalový, fartlek, regeneračný…)
 • kde behať, po rovine, po kopcoch
 • pri akých pulzových frekvenciách
 • ako behať aby som si nezranil pohybový aparát
 • čo robiť/nerobiť ak začínam cítiť nejakú bolesť

A to zďaleka nie je všetko

 • poradia, aký cieľ je reálny a v akom čase, berúc do úvahy vašu individuálnu situáciu (fyzickú pripravenosť, čas na trénovanie, prípadnú nadváhu, atď.)
 • nastavia postupnosť krokov tak aby ste dosiahli vytúžený cieľ
 • upravia Vám tréningový plán pri chorobe/po chorobe

Poradia s technikou behu

Technika behu, osobitná, v rekreačnom behu trošku podceňovaná kapitola. Jasné, netreba behať ako z knihy, ale zlá technika behu neprimerane zaťažuje šľachy a kĺby, minimálne však znižuje efektivitu behu a tak môže značne zhoršovať vaše konečné výsledky.

Beh samotný je jednostranná záťaž, výrazne trpí kostra (hlavne chrbát). Tréner bude navrhovať aj primerané posilňovanie, strečing, doplnené inými telesnými aktivitami, regeneračnými a rehabilitačnými tipmi. Regenerácia je rovnako dôležitá ako tréning. Viete, že bez primeranej regenerácie (neznamená to nerobiť nič) sa vám asi nepodarí dosiahnuť to čo chcete zďaleka tak efektívne (prípadne skončíte skôr ako sa k cieľu len priblížite)?

Toto všetko môžete očakávať od nášho trénera. Iste, veľa sa dá dnes dočítať na internete, v lepších/horších knihách, prípadne si aj nechať urobiť tréningový plán nejakým programom, ktorý zoberie do úvahy váš vek, hmotnosť a možno ešte dva-tri údaje. Ak chcete, vyskúšajte. Garantujeme vám, že váš kamarát, ktorý si vyberie nášho trénera dosiahne oveľa lepšie výsledky.

Investícia do dobrého, kvalifikovaného a skúseného bežeckého trénera sa vám mnohonásobne vráti v zlepšenom zdravotnom stave, lepšej pracovnej výkonnosti a vo veľmi pravdepodobnom dosiahnutí Vášho (nielen) športového cieľa.

Správy Facebook

4 days ago

Dospelácke trate v sobotu a v nedeľu na Bratislavskom maratóne nám priniesli tiež veľa radosti. Ale poďme po poriadku.👉 MinimaratónNa štart sa postavilo 8 našich pretekárov, piati znich boli tínedžeri. A teraz pozor! Na celkovom 17. mieste spomedzi 1516 pretekárov sa umiestnil len 13 ročný zverenec Renaty Poľanskej, tohtoročný majster Slovenska v päťboji, Michal Boháč. 🤛👍💪Vo svojich kategóriách zvíťazili Katarina Sulcova a Ľubo Hrčka.👉 DesiatkaJeden zástupca = jedno víťazstvo. Robert Nemec dominoval vo svojej kategórii.👉 PolmaratónNa štart sa postavilo 9 našich pretekárov, Katarina Taborska ušla bedňa tesne, keď skončila v kategórii na 4. mieste. A teraz pozor! Vo svojej kategórii zvíťazila Renata Holickova, ktorá doslova zdemolovala konkurenciu. Druhej v poradí poľskej pretekárke nadelila takmer 18minút! 🤛👍💪👉 MaratónJediná naša zástupkyňa Sylvia Masaryková si dobehla pre osobný rekord 3:56:33 🤛👍💪👉 Polmaratónska štafetaNaša štafeta v zložení Robert Nemec, Ľubo Hrčka, Peter Potancok a Pavol Salatek si dobehla pre bronz. Vynikajúci výsledok spomedzi 366 štafiet, o to viac, že priemerný vek našej bol 49 rokov! 😮🦸🦸‍♂️🦹🦹‍♂️TO BOL VÍKEND!🏃‍♀️🏃🏃‍♂️Foto obsahujú aj pár z detských behov 🥰 ... See MoreSee Less
View on Facebook

Najčítanejšie

O nás

Sme partia trénerov, ktorí si behanie a tréning užívajú. A snažíme sa, aby si z toho mal radosť aj Ty. Či už chceš schudnúť, byť fit, rád športuješ v skupine rovnako naladených ľudí, chceš zažívať príjemné pocity z dosiahnutia svojich cieľov alebo chceš vyhrávať.
Čokoľvek z toho motivuje Teba, pomôžeme Ti s tým. Príď ku nám a presvedč sa