Čo môžete očakávať od našich trénerov?

Ďalej poradia:

 • ako často treba behať
 • koľko km
 • akou rýchlosťou
 • aké typy tréningov a kedy absolvovať (intervalový, fartlek, regeneračný…)
 • kde behať, po rovine, po kopcoch
 • pri akých pulzových frekvenciách
 • ako behať aby som si nezranil pohybový aparát
 • čo robiť/nerobiť ak začínam cítiť nejakú bolesť

A to zďaleka nie je všetko

 • poradia, aký cieľ je reálny a v akom čase, berúc do úvahy vašu individuálnu situáciu (fyzickú pripravenosť, čas na trénovanie, prípadnú nadváhu, atď.)
 • nastavia postupnosť krokov tak aby ste dosiahli vytúžený cieľ
 • upravia Vám tréningový plán pri chorobe/po chorobe

Poradia s technikou behu

Technika behu, osobitná, v rekreačnom behu trošku podceňovaná kapitola. Jasné, netreba behať ako z knihy, ale zlá technika behu neprimerane zaťažuje šľachy a kĺby, minimálne však znižuje efektivitu behu a tak môže značne zhoršovať vaše konečné výsledky.

Beh samotný je jednostranná záťaž, výrazne trpí kostra (hlavne chrbát). Tréner bude navrhovať aj primerané posilňovanie, strečing, doplnené inými telesnými aktivitami, regeneračnými a rehabilitačnými tipmi. Regenerácia je rovnako dôležitá ako tréning. Viete, že bez primeranej regenerácie (neznamená to nerobiť nič) sa vám asi nepodarí dosiahnuť to čo chcete zďaleka tak efektívne (prípadne skončíte skôr ako sa k cieľu len priblížite)?

Toto všetko môžete očakávať od nášho trénera. Iste, veľa sa dá dnes dočítať na internete, v lepších/horších knihách, prípadne si aj nechať urobiť tréningový plán nejakým programom, ktorý zoberie do úvahy váš vek, hmotnosť a možno ešte dva-tri údaje. Ak chcete, vyskúšajte. Garantujeme vám, že váš kamarát, ktorý si vyberie nášho trénera dosiahne oveľa lepšie výsledky.

Investícia do dobrého, kvalifikovaného a skúseného bežeckého trénera sa vám mnohonásobne vráti v zlepšenom zdravotnom stave, lepšej pracovnej výkonnosti a vo veľmi pravdepodobnom dosiahnutí Vášho (nielen) športového cieľa.

Správy Facebook

2 days ago

Imrich Tatiersky s nami už netrénuje, ale tak ako desiatky ďalších našich bývalých členov, stále nám robí radosť, že neprestal pravidelne športovať. Ba čo viac, užíva si aj preteky v krásnych a zaujímavých lokalitách.Tento rok si naplánoval dva výnimočné zážitky a oba vyšli na jednotku. Najprv to bolo ultra cez Malé Karpaty, prebehnutie všetkých kopcov nad 700m so začiatkom v Smoleniciach a koncom na Pezinskej Babe a to sa mu úspešne podarilo v apríli. A keďže už dlho chcel navštíviť aj sever Európy, tak si naplánoval polmaratón v Oslo. Nórsko ho lákalo svojou prírodou a zároveň aj podnebím, čo nám pri behu vyhovuje. Vedel, že preteky nie sú úplne rovinaté, ale to ho nemohlo odradiť. A bolo to super. Bežal stabilné tempo, bez kríz. Prevýšenie v druhej polovici po 16km bolo horšie ako čakal a spomalilo ho to výraznejšie ako chcel, ale inak si to veľmi užíval. Hlavný cieľ bol zlepšiť osobák, čo vyšlo 💪. Jeho pocity najlepšie vystihuje cieľová fotka, ku ktorej dodal, že daným tempom by ešte kľudne mohol ísť ďalších tri až päť kilometrov a z toho mal asi najväčšiu radosť. Do Nórska sa chce opäť vrátiť, skúsiť nejaký trail, lebo tá príroda je tam vraj naozaj úžasná!Gratulujeme!!! 🤛 ... See MoreSee Less
View on Facebook

Najčítanejšie

O nás

Sme partia trénerov, ktorí si behanie a tréning užívajú. A snažíme sa, aby si z toho mal radosť aj Ty. Či už chceš schudnúť, byť fit, rád športuješ v skupine rovnako naladených ľudí, chceš zažívať príjemné pocity z dosiahnutia svojich cieľov alebo chceš vyhrávať.
Čokoľvek z toho motivuje Teba, pomôžeme Ti s tým. Príď ku nám a presvedč sa