Ľubo Hrčka cestuje na ME do Dánska

Cesta na ME Dánsko

V týchto dňoch cestuje výprava takmer tridsiatich slovenských reprezentantov na ME veteránov do Dánskeho Aarhusu, medzi nimi nechýba ani reprezentant nášho klubu Ľubo Hrčka.

Včera Ľubo absolvoval posledný ostrý test na 3. kole Atletickej Ligy, kde dosiahol v behu na 800m čas 2:03.38, čím zlepšil svoj vlastný slovenský rekord z minulého roka o viac ako 3sekundy (mimochodom, tento rok je to po slovenskom rekorde na 5000m a 1500m už jeho tretí). Ale hlavne potvrdil, že jeho forma stúpa a tréner Štefan Mereš očakáva, že o dva týždne by mohol byť v Dánsku schopný atakovať 2:02. A to mu už dáva slušnú šancu bojovať s najlepšími.

Ľubo aké sú Tvoje ciele na ME?

Štartujem v dvoch disciplínach, v behu na 800m a 1500m. Nie som si istý tým, ktorá trať je moja silnejšia, resp. kde mám väčšie šance uspieť, tak som si stanovil cieľ zabojovať o piate miesto v oboch. Pobeží veľa bežcov, ktorí majú v posledných mesiacoch zabehnuté lepšie časy ako ja, ale uvidíme, ako sa im a mne bude dariť na týchto pretekoch. Všetci začíname na rovnakej štartovej čiare a v pretekoch sa môže stať všeličo aj v pozitívnom, ale aj v negatívnom zmysle.

Ako to myslíš? Hovoríš o kvalifikácii?

Napríklad aj o tom. Na oboch tratiach sú po tri rozbehy, treba najprv uspieť tam a mať aj trochu štastia pri rozdelení do nich. Postupujú prví dvaja priamo a ďalší časom, takže mám v Dánsku štyri veľké ciele na štyroch štartoch. Postúpiť na oboch tratiach do finále a tam zabojovať o piate miesto.

Tak držíme palce, budeme Ťa pozorne sledovať 🙂

Rozvrh jednotlivých štartov:

29.7. 14:30 rozbehy 1500m

30.7. 17:30 finále 1500m

3.8. 17:30 rozbehy 800m

5.8. 12:20 finále 800m

 

Kompletné výsledky môžete priebežne sledovať na emacs2017.com, ale ako sa darí Ľubovi vás budeme informovať aj na našej FB stránke.

Ľuba pri jeho ceste do Dánska podporujú:

 

Správy Facebook

20 hours ago

Na Majstrovstvách AZB jednotlivcov v Šamoríne sa bežali aj štafety. Mali sme zastúpenie v mladších žiačkach a mladších žiakoch. A v oboch kategóriách sa nám viedlo skvele 👉🥇Mladšie žiačky v zložení Šisková, Masaryková, Mihoková a Bártová nielenže zvíťazili, ale zároveň zabehli tohtoročný najlepší slovenský výkon a tak vedú tabuľku pred AC Nové Zámky a AK Spartak Dubnica nad Váhom. Parádička baby! 🥰Pozrite sa ako vedia kočky, vedené trénerkou Renatou Poľanskou, zvládať odovzdávky... 😎Za videjko ďakujeme Peter 'barney' Bárta S finančnou podporou MČ Petržalka a Bratislava - hlavné mesto SR💚 ... See MoreSee Less
View on Facebook

Najčítanejšie

O nás

Sme partia trénerov, ktorí si behanie a tréning užívajú. A snažíme sa, aby si z toho mal radosť aj Ty. Či už chceš schudnúť, byť fit, rád športuješ v skupine rovnako naladených ľudí, chceš zažívať príjemné pocity z dosiahnutia svojich cieľov alebo chceš vyhrávať.
Čokoľvek z toho motivuje Teba, pomôžeme Ti s tým. Príď ku nám a presvedč sa