V týchto dňoch cestuje výprava takmer tridsiatich slovenských reprezentantov na ME veteránov do Dánskeho Aarhusu, medzi nimi nechýba ani reprezentant nášho klubu Ľubo Hrčka.

Včera Ľubo absolvoval posledný ostrý test na 3. kole Atletickej Ligy, kde dosiahol v behu na 800m čas 2:03.38, čím zlepšil svoj vlastný slovenský rekord z minulého roka o viac ako 3sekundy (mimochodom, tento rok je to po slovenskom rekorde na 5000m a 1500m už jeho tretí). Ale hlavne potvrdil, že jeho forma stúpa a tréner Štefan Mereš očakáva, že o dva týždne by mohol byť v Dánsku schopný atakovať 2:02. A to mu už dáva slušnú šancu bojovať s najlepšími.

Ľubo aké sú Tvoje ciele na ME?

Štartujem v dvoch disciplínach, v behu na 800m a 1500m. Nie som si istý tým, ktorá trať je moja silnejšia, resp. kde mám väčšie šance uspieť, tak som si stanovil cieľ zabojovať o piate miesto v oboch. Pobeží veľa bežcov, ktorí majú v posledných mesiacoch zabehnuté lepšie časy ako ja, ale uvidíme, ako sa im a mne bude dariť na týchto pretekoch. Všetci začíname na rovnakej štartovej čiare a v pretekoch sa môže stať všeličo aj v pozitívnom, ale aj v negatívnom zmysle.

Ako to myslíš? Hovoríš o kvalifikácii?

Napríklad aj o tom. Na oboch tratiach sú po tri rozbehy, treba najprv uspieť tam a mať aj trochu štastia pri rozdelení do nich. Postupujú prví dvaja priamo a ďalší časom, takže mám v Dánsku štyri veľké ciele na štyroch štartoch. Postúpiť na oboch tratiach do finále a tam zabojovať o piate miesto.

Tak držíme palce, budeme Ťa pozorne sledovať 🙂

Rozvrh jednotlivých štartov:

29.7. 14:30 rozbehy 1500m

30.7. 17:30 finále 1500m

3.8. 17:30 rozbehy 800m

5.8. 12:20 finále 800m

 

Kompletné výsledky môžete priebežne sledovať na emacs2017.com, ale ako sa darí Ľubovi vás budeme informovať aj na našej FB stránke.

Ľuba pri jeho ceste do Dánska podporujú:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *