ME – boj o medaily tentokrát nevyšiel

ME | Ľubo Hrčka

V nedeľu sa vrátil Ľubo Hrčka s trénerom Štefanom Merešom z 20. ME Masters (veteránov), ktoré sa tento rok konali v dánskom Aarhuse. Takmer 4000 pretekárov, atlétov vo veku nad 35 rokov bojovalo o najcennejšie európske kovy 10 dní.

Náš reprezentant súťažil v dvoch disciplínach, v behu na 1500m a v behu na 800m, kategória M45 (45-49roční). Napriek tomu, že má už 48 rokov a teda patril k najstarším pretekárom, v oboch disciplínach siahal na medaily.

1500m

Prvý štart bol rozbeh na 1500m, v ktorom obsadil po takticky zvládnutom behu 4. miesto a tak postúpil do finále, ktorého sa zúčastnilo najlepších 16 európanov. V ňom opäť po vynikajúco zvládnutej taktike dobehol na celkovo 4. mieste za reprezentantom Francúzska, Španielka a Veľkej Británie. Dosiahol čas 4:13,16 a vylepšil svoj vlastný slovenský rekord o viac ako 7 sekúnd.

800m

V behu na 800m cítili, že majú vešte väčšie šance. Potvrdzovali to najlepšie dosiahnuté časy pretekárov, potvrdené aj rozbehmi. Ľubo bol vo vynikajúcej forme, dva týždne pred štartom na 800m ME dosiahol z plného tréningu nový slovenský rekord 2:03,38. Tréneri očakávali, že by mal byť v čase štartu na ME schopný atakovať 2:02.

Všetko bolo inak. V rozbehoch potvrdil bezproblémový postup, ale takticky nie veľmi dobre zvládnuté finále vyústilo do záverečného šprintu, v ktorom náš reprezentant nemal dostatok síl a tak v maximálnom úsilí ubrániť tretiu priečku neudržal rovnováhu a dva metre pred cieľovou páskou spadol.

 Ľuba na ME podporili:

Správy Facebook

2 days ago

Imrich Tatiersky s nami už netrénuje, ale tak ako desiatky ďalších našich bývalých členov, stále nám robí radosť, že neprestal pravidelne športovať. Ba čo viac, užíva si aj preteky v krásnych a zaujímavých lokalitách.Tento rok si naplánoval dva výnimočné zážitky a oba vyšli na jednotku. Najprv to bolo ultra cez Malé Karpaty, prebehnutie všetkých kopcov nad 700m so začiatkom v Smoleniciach a koncom na Pezinskej Babe a to sa mu úspešne podarilo v apríli. A keďže už dlho chcel navštíviť aj sever Európy, tak si naplánoval polmaratón v Oslo. Nórsko ho lákalo svojou prírodou a zároveň aj podnebím, čo nám pri behu vyhovuje. Vedel, že preteky nie sú úplne rovinaté, ale to ho nemohlo odradiť. A bolo to super. Bežal stabilné tempo, bez kríz. Prevýšenie v druhej polovici po 16km bolo horšie ako čakal a spomalilo ho to výraznejšie ako chcel, ale inak si to veľmi užíval. Hlavný cieľ bol zlepšiť osobák, čo vyšlo 💪. Jeho pocity najlepšie vystihuje cieľová fotka, ku ktorej dodal, že daným tempom by ešte kľudne mohol ísť ďalších tri až päť kilometrov a z toho mal asi najväčšiu radosť. Do Nórska sa chce opäť vrátiť, skúsiť nejaký trail, lebo tá príroda je tam vraj naozaj úžasná!Gratulujeme!!! 🤛 ... See MoreSee Less
View on Facebook

Najčítanejšie

O nás

Sme partia trénerov, ktorí si behanie a tréning užívajú. A snažíme sa, aby si z toho mal radosť aj Ty. Či už chceš schudnúť, byť fit, rád športuješ v skupine rovnako naladených ľudí, chceš zažívať príjemné pocity z dosiahnutia svojich cieľov alebo chceš vyhrávať.
Čokoľvek z toho motivuje Teba, pomôžeme Ti s tým. Príď ku nám a presvedč sa