V nedeľu sa vrátil Ľubo Hrčka s trénerom Štefanom Merešom z 20. ME Masters (veteránov), ktoré sa tento rok konali v dánskom Aarhuse. Takmer 4000 pretekárov, atlétov vo veku nad 35 rokov bojovalo o najcennejšie európske kovy 10 dní.

Náš reprezentant súťažil v dvoch disciplínach, v behu na 1500m a v behu na 800m, kategória M45 (45-49roční). Napriek tomu, že má už 48 rokov a teda patril k najstarším pretekárom, v oboch disciplínach siahal na medaily.

1500m

Prvý štart bol rozbeh na 1500m, v ktorom obsadil po takticky zvládnutom behu 4. miesto a tak postúpil do finále, ktorého sa zúčastnilo najlepších 16 európanov. V ňom opäť po vynikajúco zvládnutej taktike dobehol na celkovo 4. mieste za reprezentantom Francúzska, Španielka a Veľkej Británie. Dosiahol čas 4:13,16 a vylepšil svoj vlastný slovenský rekord o viac ako 7 sekúnd.

800m

V behu na 800m cítili, že majú vešte väčšie šance. Potvrdzovali to najlepšie dosiahnuté časy pretekárov, potvrdené aj rozbehmi. Ľubo bol vo vynikajúcej forme, dva týždne pred štartom na 800m ME dosiahol z plného tréningu nový slovenský rekord 2:03,38. Tréneri očakávali, že by mal byť v čase štartu na ME schopný atakovať 2:02.

Všetko bolo inak. V rozbehoch potvrdil bezproblémový postup, ale takticky nie veľmi dobre zvládnuté finále vyústilo do záverečného šprintu, v ktorom náš reprezentant nemal dostatok síl a tak v maximálnom úsilí ubrániť tretiu priečku neudržal rovnováhu a dva metre pred cieľovou páskou spadol.

 Ľuba na ME podporili:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *