ME – boj o medaily tentokrát nevyšiel

ME | Ľubo Hrčka

V nedeľu sa vrátil Ľubo Hrčka s trénerom Štefanom Merešom z 20. ME Masters (veteránov), ktoré sa tento rok konali v dánskom Aarhuse. Takmer 4000 pretekárov, atlétov vo veku nad 35 rokov bojovalo o najcennejšie európske kovy 10 dní.

Náš reprezentant súťažil v dvoch disciplínach, v behu na 1500m a v behu na 800m, kategória M45 (45-49roční). Napriek tomu, že má už 48 rokov a teda patril k najstarším pretekárom, v oboch disciplínach siahal na medaily.

1500m

Prvý štart bol rozbeh na 1500m, v ktorom obsadil po takticky zvládnutom behu 4. miesto a tak postúpil do finále, ktorého sa zúčastnilo najlepších 16 európanov. V ňom opäť po vynikajúco zvládnutej taktike dobehol na celkovo 4. mieste za reprezentantom Francúzska, Španielka a Veľkej Británie. Dosiahol čas 4:13,16 a vylepšil svoj vlastný slovenský rekord o viac ako 7 sekúnd.

800m

V behu na 800m cítili, že majú vešte väčšie šance. Potvrdzovali to najlepšie dosiahnuté časy pretekárov, potvrdené aj rozbehmi. Ľubo bol vo vynikajúcej forme, dva týždne pred štartom na 800m ME dosiahol z plného tréningu nový slovenský rekord 2:03,38. Tréneri očakávali, že by mal byť v čase štartu na ME schopný atakovať 2:02.

Všetko bolo inak. V rozbehoch potvrdil bezproblémový postup, ale takticky nie veľmi dobre zvládnuté finále vyústilo do záverečného šprintu, v ktorom náš reprezentant nemal dostatok síl a tak v maximálnom úsilí ubrániť tretiu priečku neudržal rovnováhu a dva metre pred cieľovou páskou spadol.

 Ľuba na ME podporili:

Správy Facebook

4 days ago

Dospelácke trate v sobotu a v nedeľu na Bratislavskom maratóne nám priniesli tiež veľa radosti. Ale poďme po poriadku.👉 MinimaratónNa štart sa postavilo 8 našich pretekárov, piati znich boli tínedžeri. A teraz pozor! Na celkovom 17. mieste spomedzi 1516 pretekárov sa umiestnil len 13 ročný zverenec Renaty Poľanskej, tohtoročný majster Slovenska v päťboji, Michal Boháč. 🤛👍💪Vo svojich kategóriách zvíťazili Katarina Sulcova a Ľubo Hrčka.👉 DesiatkaJeden zástupca = jedno víťazstvo. Robert Nemec dominoval vo svojej kategórii.👉 PolmaratónNa štart sa postavilo 9 našich pretekárov, Katarina Taborska ušla bedňa tesne, keď skončila v kategórii na 4. mieste. A teraz pozor! Vo svojej kategórii zvíťazila Renata Holickova, ktorá doslova zdemolovala konkurenciu. Druhej v poradí poľskej pretekárke nadelila takmer 18minút! 🤛👍💪👉 MaratónJediná naša zástupkyňa Sylvia Masaryková si dobehla pre osobný rekord 3:56:33 🤛👍💪👉 Polmaratónska štafetaNaša štafeta v zložení Robert Nemec, Ľubo Hrčka, Peter Potancok a Pavol Salatek si dobehla pre bronz. Vynikajúci výsledok spomedzi 366 štafiet, o to viac, že priemerný vek našej bol 49 rokov! 😮🦸🦸‍♂️🦹🦹‍♂️TO BOL VÍKEND!🏃‍♀️🏃🏃‍♂️Foto obsahujú aj pár z detských behov 🥰 ... See MoreSee Less
View on Facebook

Najčítanejšie

O nás

Sme partia trénerov, ktorí si behanie a tréning užívajú. A snažíme sa, aby si z toho mal radosť aj Ty. Či už chceš schudnúť, byť fit, rád športuješ v skupine rovnako naladených ľudí, chceš zažívať príjemné pocity z dosiahnutia svojich cieľov alebo chceš vyhrávať.
Čokoľvek z toho motivuje Teba, pomôžeme Ti s tým. Príď ku nám a presvedč sa