Zo španielskych MS máme dve TOP10

Mozolániová

Oproti pôvodným plánom cestovali nakoniec traja, Ľubo Hrčka sledoval preteky “z nemocničnej izby”, absolvoval totiž operáciu menisku. Jana Mozolániová štartovala v duatlone, Martin Skalník a Rudolf Krížik v akvatlone.

Hneď prvý deň nastúpila na štart Janka a začala “zhurta”, po prvom behu ju klasifikovali na megaprekvapivom treťom mieste! Bike nemala natrénovaný ako plánovala, tak sme čakali, či sa po tomto úseku neprepadne príliš hlboko, bojovala ale výborne. Nakoniec finišovala na piatom mieste v kategórii, čo je najlepšie umiestnenie klubu v účastiach na MS, a vo svetle toho, že to bola jej premiéra na medzinárodnom podujatí a len druhá sezóna, čo sa venuje duatlonu, fantastický až neuveriteľný výsledok.

Martin a Rudo štartovali o pár dní neskôr. Tí už majú za sebou niekoľko medzinárodných štartov a hlavne minuloročné MS v Dánsku. Ich cieľom bolo zlepšenie minuloročných výsledkov, čo sa Martinovi aj podarilo, vylepšil svoje minuloročné 9. miesto a dobehol 7., Rudo zopakoval výsledok z minulého roka, ked finišoval na 27. mieste!

Ideme na ME do Rumunska?

Pôvodne sme mali v pláne vyslať štyroch našich zástupcov na ME, ktoré sa konajú začiatkom leta, ale zdravotné a rodinné komplikácie zredukovali plány na dvoch, pričom Martin je aktuálne po operačnom zákroku a jeho účasť je zatiaľ neistá.

Tak to v športe ale chodí, dlhodobo sa pripravujete aj keď neviete, či vám plány neskríži nejaký problém. Budeme držať palce, aby ich bolo čo najmenej! 🏊‍♀️🏃‍♂️💪🏆

Správy Facebook

2 days ago

Imrich Tatiersky s nami už netrénuje, ale tak ako desiatky ďalších našich bývalých členov, stále nám robí radosť, že neprestal pravidelne športovať. Ba čo viac, užíva si aj preteky v krásnych a zaujímavých lokalitách.Tento rok si naplánoval dva výnimočné zážitky a oba vyšli na jednotku. Najprv to bolo ultra cez Malé Karpaty, prebehnutie všetkých kopcov nad 700m so začiatkom v Smoleniciach a koncom na Pezinskej Babe a to sa mu úspešne podarilo v apríli. A keďže už dlho chcel navštíviť aj sever Európy, tak si naplánoval polmaratón v Oslo. Nórsko ho lákalo svojou prírodou a zároveň aj podnebím, čo nám pri behu vyhovuje. Vedel, že preteky nie sú úplne rovinaté, ale to ho nemohlo odradiť. A bolo to super. Bežal stabilné tempo, bez kríz. Prevýšenie v druhej polovici po 16km bolo horšie ako čakal a spomalilo ho to výraznejšie ako chcel, ale inak si to veľmi užíval. Hlavný cieľ bol zlepšiť osobák, čo vyšlo 💪. Jeho pocity najlepšie vystihuje cieľová fotka, ku ktorej dodal, že daným tempom by ešte kľudne mohol ísť ďalších tri až päť kilometrov a z toho mal asi najväčšiu radosť. Do Nórska sa chce opäť vrátiť, skúsiť nejaký trail, lebo tá príroda je tam vraj naozaj úžasná!Gratulujeme!!! 🤛 ... See MoreSee Less
View on Facebook

Najčítanejšie

O nás

Sme partia trénerov, ktorí si behanie a tréning užívajú. A snažíme sa, aby si z toho mal radosť aj Ty. Či už chceš schudnúť, byť fit, rád športuješ v skupine rovnako naladených ľudí, chceš zažívať príjemné pocity z dosiahnutia svojich cieľov alebo chceš vyhrávať.
Čokoľvek z toho motivuje Teba, pomôžeme Ti s tým. Príď ku nám a presvedč sa