Oproti pôvodným plánom cestovali nakoniec traja, Ľubo Hrčka sledoval preteky “z nemocničnej izby”, absolvoval totiž operáciu menisku. Jana Mozolániová štartovala v duatlone, Martin Skalník a Rudolf Krížik v akvatlone.

Hneď prvý deň nastúpila na štart Janka a začala “zhurta”, po prvom behu ju klasifikovali na megaprekvapivom treťom mieste! Bike nemala natrénovaný ako plánovala, tak sme čakali, či sa po tomto úseku neprepadne príliš hlboko, bojovala ale výborne. Nakoniec finišovala na piatom mieste v kategórii, čo je najlepšie umiestnenie klubu v účastiach na MS, a vo svetle toho, že to bola jej premiéra na medzinárodnom podujatí a len druhá sezóna, čo sa venuje duatlonu, fantastický až neuveriteľný výsledok.

Martin a Rudo štartovali o pár dní neskôr. Tí už majú za sebou niekoľko medzinárodných štartov a hlavne minuloročné MS v Dánsku. Ich cieľom bolo zlepšenie minuloročných výsledkov, čo sa Martinovi aj podarilo, vylepšil svoje minuloročné 9. miesto a dobehol 7., Rudo zopakoval výsledok z minulého roka, ked finišoval na 27. mieste!

Ideme na ME do Rumunska?

Pôvodne sme mali v pláne vyslať štyroch našich zástupcov na ME, ktoré sa konajú začiatkom leta, ale zdravotné a rodinné komplikácie zredukovali plány na dvoch, pričom Martin je aktuálne po operačnom zákroku a jeho účasť je zatiaľ neistá.

Tak to v športe ale chodí, dlhodobo sa pripravujete aj keď neviete, či vám plány neskríži nejaký problém. Budeme držať palce, aby ich bolo čo najmenej! 🏊‍♀️🏃‍♂️💪🏆

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *