Predstavujeme RunTour – seriál bežeckých pretekov v ČR

Běhá se Malá (5 kilometrů) a Velká RunTour (10 kilometrů). Pro děti jsou připraveny trasy na 500 metrů nebo 1 kilometr. Tratě vedou parky, lesy, ale i historickými uličkami měst a náměstí. Závod láká běžce všech úrovní, mohou se účastnit jak profesionálové, tak amatéři. RunTour je tady pro každého, kdo miluje běh a chce si ho užít mezi dalšími nadšenci.

Běžecký seriál RunTour se během dvou let zařadil mezi nejprestižnější tuzemské akce. V roce 2013 lámal na každém závodě účastnické rekordy. Vrcholem byl závěrečný díl na pražské Ladronce, kde se počet přihlášených závodníků blížil ke dvěma tisícům.

Již od úvodního ročníku je RunTour úzce spojena s charitou, jelikož v každém ročníku jde část startovného na charitativní účely. V roce 2014 seriál podporuje sdružení Nadace Leontýnka, konkrétně dlouhodobý projekt Svítání, na který jde 50 Kč z každého startovného. V tomto projektu je zajišťován provoz sedmi vozidel využívaných Středisky rané péče po celé ČR k cestám do rodin s dětmi se zrakovým a kombinovaným postižením.

Každý zájemce o účast na RunTour se může registrovat ZDE.

Správy Facebook

3 hours ago

Skvelá správa prišla z Tchaj-pej (Taiwan), kde sa konali majstrovstvá sveta v 24-hodinovom behu. Medzi mužmi štartoval aj Michal Miško Šuľa a dobehol na fantastickom piatom mieste. Tento 49 ročný vojvodinský Slovák so srbským aj slovenským občianstvom zabehol 266,452 km! Na majstrovstvá cestoval s cieľom vybojovať umiestnenie TOP15, takže sa vracia nadmieru spokojný, aj keď silný vietor spôsoboval značné problémy a nedovolil zabehnúť plánovanú vzdialenosť.Titul majstra sveta v súťaži mužov obhájil svetový rekordér Alexander Sorokin z Litvy výkonom 301,790 km (na druhej fotografii v strede spolu s Michalom a svojim trénerom, poliakom Sebastianom Bialobrzeskim), pred Grékom Fotiosom Zisimpoulosom (292,254 km) a Andrijom Tkačukom z Ukrajiny (284,540 km).Sme pyšní, že Michal behá na Slovensku práve za náš klub! Gratulujeme Michal! 🤛👌💪😲 ... See MoreSee Less
View on Facebook

Najčítanejšie

O nás

Sme partia trénerov, ktorí si behanie a tréning užívajú. A snažíme sa, aby si z toho mal radosť aj Ty. Či už chceš schudnúť, byť fit, rád športuješ v skupine rovnako naladených ľudí, chceš zažívať príjemné pocity z dosiahnutia svojich cieľov alebo chceš vyhrávať.
Čokoľvek z toho motivuje Teba, pomôžeme Ti s tým. Príď ku nám a presvedč sa