Víťazom Magyar, Hurajt tretí!

K vynikajúcej atmosfére významne prispeli aj hostia, ktorí dekorovali víťazov – súčasní a bývalí slovenskí reprezentanti. Okrem iných bývalý slovenský reprezentant v behu na 800m Roman Hanzel, olympionik a súčasný slovenský reprezentant bobista Milan Jagnešák, Miriam Bobková-Cupáková, slovenská reprezentačná prekážkarka. Prišiel aj Róbert Ruffíni, bývalý slovenský reprezentant v skoku do výšky, jeho dve deti bežali v detských kategóriách.

Mariatálsky Štvanec zaradil SOV medzi Behy olympijského dňa. Beh olympijského dňa je celosvetovým podujatím, ktoré si kladie za cieľ podporovať myšlienku športu pre všetkých. Po prvýkrát sa uskutočnil v roku 1987 ako spomienka na 23. jún 1894, kedy barón Pierre de Coubertin založil Medzinárodný olympijský výbor.

Aj keď aj na Štvanci platí olympijské “Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa…” spomeňme, že absolútnym víťazom medzi dospelými sa stal niekoľkonásobný majster Slovenska Imrich Magyar z Nových Zámkov a Pavlovi Hurajtovi nechal jeho asi už obľúbené, tretie miesto :-).

Správy Facebook

2 days ago

Prinášame súhrnnú reportáž z nedávnych podujatí, kde sme mali zastúpenie.Tiffany Tanková dobehla vo Viedni na druhom mieste. ❤Robko Šurgan zvíťazil v Šamoríne v behu na 700m. 💪Všetci Lopatníkovci si dali maratónsku štafetu na maratóne vo Viedni, dobehli v TOP10% 😮😮😮Faršiakovci zase cestovali do Bojničiek a ukecali na preteky aj tata. Miloš vyhral v behu na 300m, Daniela dobehla druhá v behu na 600m. Tamara skončila siedma 400m trati. 👏👏👏S finančnou podporou MČ Petržalka a Bratislava - hlavné mesto SR 💚 ... See MoreSee Less