K vynikajúcej atmosfére významne prispeli aj hostia, ktorí dekorovali víťazov – súčasní a bývalí slovenskí reprezentanti. Okrem iných bývalý slovenský reprezentant v behu na 800m Roman Hanzel, olympionik a súčasný slovenský reprezentant bobista Milan Jagnešák, Miriam Bobková-Cupáková, slovenská reprezentačná prekážkarka. Prišiel aj Róbert Ruffíni, bývalý slovenský reprezentant v skoku do výšky, jeho dve deti bežali v detských kategóriách.

Mariatálsky Štvanec zaradil SOV medzi Behy olympijského dňa. Beh olympijského dňa je celosvetovým podujatím, ktoré si kladie za cieľ podporovať myšlienku športu pre všetkých. Po prvýkrát sa uskutočnil v roku 1987 ako spomienka na 23. jún 1894, kedy barón Pierre de Coubertin založil Medzinárodný olympijský výbor.

Aj keď aj na Štvanci platí olympijské „Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa…“ spomeňme, že absolútnym víťazom medzi dospelými sa stal niekoľkonásobný majster Slovenska Imrich Magyar z Nových Zámkov a Pavlovi Hurajtovi nechal jeho asi už obľúbené, tretie miesto :-).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *